Právě získali
výhodnou půjčku:

  • Petra K. PRAHA = 500 000 Kč
  • Petr S, Brno = 12 000 Kč
  • Roman K., Zlín = 56 000 Kč
  • Roman K., Zlín = 56 000 Kč
další výhodné půjčky

RECENZE: Banka Creditas

Vlna nových bank, která proběhla před několika lety a přinesla obrovský zájem klientů, se pozvolna opakuje. Air Bank, FIO banka a další mají následovníka, na trh přichází pod jménem Creditas. Nabídne zajímavý úrok na spořicím účtu a běžný účet bez poplatků. Někdejší družstevní záložna Creditas vznikla v polovině devadesátých let v Třebíči, rok 2010 přinesl rozšíření portfolia služeb a stěhování sídla společnosti do Olomouce. Pojďme si tedy letošního nováčka na trhu trochu blíže představit…

Po pěti letech další ambiciózní hráč na trhu

Celých pět roků trvalo, než se odhodlal někdo další ke vstupu na tuzemský bankovní trh. Zatímco někteří nováčci z let 2010 a 2011 mají dnes skoro půlmilionovou klientelu, banka Creditas si dává skromnější cíle. Počítá se s řádově desítkami tisíc zájemců, družstevní záložna měla zhruba 20 tisíc členů. Ti se stanou buď akcionáři nové banky nebo mohou svůj podíl odprodat.

Banka Creditas zatím nabízí „jen“ běžný osobní nebo spořicí účet, termínované vklady nebo hotovostní směnu s pestrou nabídkou cizích platidel. Samotnou bankovní licenci získala Creditas v říjnu 2016 po více než ročním čekání. V současné době můžete navštívit celkem patnáct kamenných poboček, v budoucnu se počítá s dalšími. Tři jsou v Praze, další najdete v Brně, Liberci nebo Plzni.

Výhodné úročení vkladů je největším lákadlem

Zástupci banky Creditas si dobře uvědomují, že boom s účty bez poplatků už je nějakou dobu pryč a pro většinu bankovních domů se stalo něco podobného takřka samozřejmostí. I velcí hráči na trhu dokonce od poplatků ustupují, aby se jim podařilo udržet stávající klientelu. A proto se Creditas orientuje hlavně na drobné střadatele, kteří chtějí zhodnotit své úspory na spořicích účtech nebo termínovaných vkladech.

Spořicí účty nebudou mít mantinely v podobě úrokových pásem. V tuzemsku je totiž běžné, že vklad sto tisíc korun není úročen stejně jako ten půlmilionový. Úroková sazba by se měla dlouhodobě pohybovat nad hranicí jednoho procentního bodu, což je na české podmínky skutečně výborná cifra. Aktuální nabízené zhodnocení je 1,1 %, má však určité omezení. Základní úročení je 0,5 procenta, bonusový úrok 0,6 % získáte jen za každé uplynulé čtvrtletí, během něhož nebudete z účtu vybírat žádné finanční prostředky.

Částku, kterou byste měli naspořit za určité časové období, si můžete snadno vypočítat na kalkulačce na oficiálním webu banky Creditas. Poplatky na spořicím účtu nenajdete, jeho zřízení i vedení je zcela zdarma. Výše vkladů je neomezená, peníze máte kdykoliv k dispozici (je však nutné počítat s absencí zmíněného bonusového úroku v případě výběru).

Běžný účet založený hned a bez poplatků

Vedení účtu zdarma, pojištění vkladů, klasické bankovní operace také bez poplatků (např. pět výběrů z bankomatů v ČR v každém měsíci zdarma, každý další výběr za 20 korun). Běžný účet u Creditas můžete vést i v cizích měnách, kromě české koruny se nabízí i euro, americký dolar, britská libra, švýcarský frank, polský zlotý a ruský rubl. K účtu získáte platební kartu MasterCard umožňující takzvané bezkontaktní platby. Využívat můžete i přehledné internetové bankovnictví, což je však dnes naprostá samozřejmost.

Jedním z největších lákadel banky Creditas jsou termínované vklady. Zažádáte o ně online, nabízejí úrokovou sazbu až 2,50 % ročně a samozřejmostí je i pojištění vkladů až do výše ekvivalentu 10 tisíc euro. A kolik můžete vlastně vložit? Horní hranice u Creditas není stanovena, teoreticky tedy i několik milionů korun. Sjednat lze i spotřebitelský úvěr zajištěný nemovitostí, a to už od 50 tisíc korun výše. Splátkový kalendář až na dvacet let, úroky začínají na hranici 4,9 procenta ročně, mimořádné splátky bez poplatků jsou samozřejmě také dostupné. Úvěr na bydlení si může sjednat každý zájemce mladší 75 let, což je velká výhoda – většina bank má tuto věkovou hranici podstatně níže.

V současnosti má banka Creditas takřka 200 zaměstnanců, jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva je Ing. Vladimír Hořejší, MBA. Sídlo společnosti je stále v Olomouci, na adrese tř. Svobody 1194/12. Bankovní kód u tuzemského platebního styku je 2250.

Detail banky a kontaktní údaje naleznete v adresáři: Banka Creditas 

Další články z kategorie Recenze: Zonky, půjčky od lidí Konsolidace nevýhodných půjček po Vánocích, Půjčky bez doložení příjmů po 1. 12. 2016


Vložit komentář

CAPTCHA code
Jitka 90.1****16.215

pojištění jen do 10tis. Eur v článku je snad chyba.

Petr Rehak 217.****59.136

Dobry den, nedavno jsem zrusil stavebni sporeni, takze mam k dispozici nejakou hotovost. Bohuzel banky nabizi zanedbatelny urok. Vas urok 1,1% je nejzajimavejsi, takze o tom uvazuji. Problem ale vidim v tom, ze jsem z Nachoda a siroko daleko neni pobocka, kde bych se mohl na nekoho obratit pripadne uzavrit smlouvu. Muzete mne prosim nejak poradit? Predem dekuji za informaci. S pozdravem, Petr Rehak - Nachod