Právě získali
výhodnou půjčku:

  • Petra K. PRAHA = 500 000 Kč
  • Petr S, Brno = 12 000 Kč
  • Roman K., Zlín = 56 000 Kč
  • Roman K., Zlín = 56 000 Kč
další výhodné půjčky
Poslední aktualizace: 03. 02. 2017

Nová banka na cestě: Hello bank

Na tuzemském trhu se už brzy představí nová banka, alespoň tomu všechno nasvědčuje. V novém tisíciletí jich vzniklo už několik, některé z nich mají už na svém kontě půl milionu spokojených klientů. To vše donutilo jednat zavedené hráče na trhu, někteří z nich poskytují své služby levněji, aby se podařilo udržet stávající klientelu, která houfně odchází jinam. Trh ale ještě není natolik nasycen, aby nebylo možné přijít s nějakou novinkou. Zkrátka něčím, co ještě není v tuzemsku příliš obvyklou záležitostí. Alespoň si to myslí zástupci banky Creditas, vzniklé prvního ledna 2017. Totéž potom platí o majitelích další nové banky, která ponese název Hello bank.


Spuštění se očekává během letošního roku

Hello bank má za sebou dlouhou historii, jde o mobilní banku, která funguje v západní Evropě (Belgie, Francie, Itálie, Německo, Rakousko) už několik let. Centrum společnosti, která stojí v pozadí banky (BNP Paribas) je v Paříži, v Evropě má celkově už zhruba 2,4 milionu klientů a toto číslo samozřejmě stále narůstá. Kromě klasických bankovních služeb si tu můžete půjčit nebo zhodnotit své úspory. Investice do cenných papírů, finanční poradenství, můžete se tu nechat i pojistit.

BNP Paribas má s českým trhem výborné zkušenosti a rozhodně to platí i naopak. Vždyť nově vzniklá Banka Cetelem, která se dříve specializovala jen a pouze na spotřebitelské úvěry a on-line půjčky, má záštitu právě v této nadnárodní korporaci. Zatímco Cetelem je však číslem jedna pro nebankovní půjčky, Hello bank by měla poskytovat poněkud rozsáhlejší služby, jejichž základem však jistě zůstanou rychlé půjčky. Ty přijdou vhod zejména těm, kteří chtějí své bankovní účty obsluhovat online bez nutnosti návštěv kamenné pobočky. Účet v Hello bank je tedy určen zejména mladším ročníkům. Výhodou je i možnost online chatování se zaměstnancem banky, osobní jednání a čekání front na pobočkách je pro některé finanční instituce už přežitek dávné minulosti.

Banka bez poplatků? Ano, ale má to svoje podmínky. Hello bank bude mít stanoven minimální měsíční příjem či vklad, aby bylo možné politiku účtu zdarma dodržet. O jakou částku půjde, je zatím ještě ve hvězdách. Vzhledem k aktuálním nabídkám tuzemských bank však půjde nepochybně o sumu v řádu několika tisíců korun, nečekejme tedy žádná závratná čísla. V případě potřeby hotovostních vkladů a výběrů budou klienti Hello bank moci pravděpodobně využít služeb dalších bank nebo bankomatů pod hlavičkou BNP Paribas. Alespoň takto celá věc funguje v pětici zemí, kde již dnes Hello bank najdeme.

Pražská pobočka této firmy nehodlá poskytnout žádné bližší informace a do médií se vyjádřila ve smyslu, že jde o pouhou spekulaci. Pravděpodobně však jde o zastírací manévr, snahu udržet informace pod pokličkou. Vždyť doména Hello bank je pro české prostředí už zaregistrována, takže spuštění nic zásadního nebrání. S největší pravděpodobností se Hello bank dočkáme během první poloviny letošního roku. Tato značka byla již v roce 2013 spuštěna jako první ryze online banka v Evropě. Napodobí svým krátkým životem někdejší Zuno bank? Nebo podaří Hello bank prorazit a uspět v dlouhodobém horizontu? Takové otázky zodpoví až čas, byť silné finanční zázemí jistě umožní BNP Paribas vydržet na trhu i případný počáteční neúspěch.

Další články z kategorie Recenze: Recenze: Banka Creditas, Nebankovní půjčky CetelemPůjčky bez doložení příjmů po 1. 12. 2016


Vložit komentář

CAPTCHA code
Jana 81.7****67

To jsem zvědavá. to je tohle http://www.hellobank.com ?