Právě získali
výhodnou půjčku:

  • Petra K. PRAHA = 500 000 Kč
  • Petr S, Brno = 12 000 Kč
  • Roman K., Zlín = 56 000 Kč
  • Roman K., Zlín = 56 000 Kč
další výhodné půjčky
Poslední aktualizace: 12. 01. 2015

Téma: neplatné exekuce

Také jste podepsali smlouvu o půjčce, ve které se vyskytla tzv. rozhodčí doložka? Znamená to, že nedojde-li k vyrovnání dluhu dle smlouvy, o nárocích věřitele nebude rozhodovat nestranný soud, ale tzv. rozhodce. Stalo se vám to a teď se vám hrůzou podlamují kolena pokaždé, když zazvoní zvonek u dveří, protože se obáváte návštěvy exekutora? Nebo už se skutečně pokaždé, když zazvoní zvonek u dveří, protože se obáváte návštěvy exekutora? Nebo už se skutečně objevil?


Nový pohled na rozhodce

Stále není všechno ztraceno. Je sice jasné, že dluhy se platit musí, možná ale můžete ušetřit na celé řadě poplatků – za rozhodčí řízení, za nalézací řízení, za náklady exekuce. Jak? Vyhledejte svou smlouvu o půjčce. Není-li rozhodcem ve vaší věci Rozhodčí soud při Hospodářské a agrární komoře, případně není-li jmenována konkrétní osoba, máte velkou šanci, že právě vaše rozhodčí doložka je neplatná. Stejně tak je nepřípustné, aby proti vám byla vedena exekuce na základě rozhodčího nálezu, pokud rozhodčí doložka není uvedena v hlavní smlouvě.

Co dál?

Je-li ustanovení o rozhodčí doložce skutečně neplatné, navrhněte soudnímu exekutorovi zastavení exekuce kvůli nevykonatelnosti exekučního titulu. Neplatí-li doložka, nelze na jejím základě exekuci provést. Pokud se na tom všechny strany nedohodnou po dobrém, přichází na řadu exekuční soud, který rozhodne. Jestliže vám dá za pravdu, musí se věřitel obrátit na civilní soud. A co to znamená pro vás?

Nová šance

S novým procesem se váš dluh snižuje na původní částku bez výše zmíněných přidaných nákladů. A věřitelé mnohdy ustoupí i od dříve avizovaných vysokých pokut a úroků, neboť vědí, že se na ně civilní soudy nedívají příliš příznivě. Rizikem ale je, že doposud není příliš jednoznačné, kdo nakonec ponese náklady na právní zastoupení při jednání s věřitelem a exekutoři se často snaží dlužníkům přičíst na vrub i náklady provedené neplatné exekuce, což vyžaduje další táhnoucí se soudní jednání s nejistým výsledkem.

Mohlo by Vás také zajímat:

Článek: Pozor na půjčky do 5000 Kč

Recenze: Půjčka Air bank

Diskuze: Podvodné půjčky


Vložit komentář

CAPTCHA code
Iveta Mikulova 37.4****.200

Dobry den chcem sa opytat som spoluvlastnikom rodinneho domu a moj podel je zastaveni exekutorem kvoli dlhom co v takomto pripade mam robyt do bankrotu nemozem ist to by som sla sama proti sebe to mi povedali ked som zadala o insolvenci v Kosiciach dakujem Miklova