Právě získali
výhodnou půjčku:

  • Petra K. PRAHA = 500 000 Kč
  • Petr S, Brno = 12 000 Kč
  • Roman K., Zlín = 56 000 Kč
  • Roman K., Zlín = 56 000 Kč
další výhodné půjčky
Poslední aktualizace: 04. 01. 2017

Finanční situace po Vánocích

Většina domácností se kvůli vánočním svátkům zadluží. Koupit něco hezkého pro své blízké je sice chvályhodné, ale současně je třeba myslet i na to, jak své dluhy řádně splácet. Vánoční půjčky mají jistě zajímavý úrok a řadu bonusů, přesto však jde o klasické spotřebitelské úvěry se vším všudy. Naštěstí existuje několik možností řešení této nepříjemné situace, to vše bez složité administrativy nebo jiných omezení.

Vyšší úroky u nebankovních půjček

Nebankovní půjčky mají své pro a proti. Kladně samozřejmě můžeme hodnotit rychlost vyřízení, zvláště pokud na nákup dárků nebo jiných věcí prostě spěcháte a nechcete čekat frontu v bance nebo vyplňovat nekonečné formuláře, které někdy nejsou k dispozici v online formě. Jen za prosinec dosáhl obrat v tuzemských internetových obchodech čtrnácti miliard korun a velká část z toho byla financována z různých spotřebitelských úvěrů. V průměru chtěli Češi utratit za dárky o více než tisícovku oproti předloňským vánočním svátkům. V roce 2017 zřejmě bude tento trend pokračovat, ekonomice se relativně daří, mzdy rostou a dostupnost půjček je stále na vysoké úrovni.

Samozřejmě to nejsou vždy jen dárky, co spolkne velkou část finančních prostředků. Utracené peníze si vyžádá i výzdoba bytu, stromek, cukroví a tak podobně. Mnoho lidí tak utratí více financí oproti původnímu plánu. Někdy se však půjčky nahromadí a mnozí pak neví, jak z celé situace vybruslit bez velké úhony. Pojďme si proto dát k dobru pár rad, které se mohou hodit. Nikdy totiž nevíte, kdy vás začne trápit dluhová past.

Nejčastěji je dostupná konsolidace půjček

Sdružit všechny půjčky do jedné a ulevit rodinnému rozpočtu? Ano, ale dříve, než bude pozdě. Pokud totiž nesplácíte v řádném termínu, je konsolidace opravdu obtížná (a někdy dokonce zcela nemožná, z pochopitelných důvodů). Vyberte si ale důvěryhodnou finanční instituci, jež se zaváže řádně splácet půjčku u původních věřitelů. Prodloužení doby splácení dlužné částky nebo výhodnější úroková sazba – i to zde může přijít ke slovu. Ulevit si a platit měsíčně třeba dva tisíce místo tří tisíc, to je určitě zajímavé plus. V určité situaci totiž platí, že je každá koruna navíc dobrá.

Co ke konsolidaci potřebujete? Totéž, jako když žádáte o nějakou půjčku v bance. Dva doklady totožnosti, potvrzení o příjmu a důkladnou dokumentaci k půjčce/půjčkám, jež chcete konsolidovat. Sjednocení půjček však nemusí být vždy tak výhodné, jak se na první pohled zdá. Vyplatí se vše důkladně promyslet – nabídek na trhu je totiž poměrně hodně, ale ne každá je natolik zajímavou, abyste jí dopřáli pozornosti.

Pokud máte jen jeden úvěr, je situace jednodušší

Kdo má více úvěrů, bude mít také více práce se sjednáváním. Pokud však jde o refinancování jednoho jediného úvěru, je celá situace o poznání snadnější. Nebankovní půjčky mají někdy až nemístně vysoké úroky a samozřejmě je nasnadě v takovém případě hledat řešení. Pokud převedete půjčku do banky, ušetříte meziročně klidně i desetitisíce korun na nesmyslných úrocích, které byste jinak museli zaplatit.

Samozřejmě to však nejde jen tak na počkání, bude potřeba dodat potvrzení o příjmu, doklady o půjčkách a rovněž dva doklady totožnosti. Papírování však určitě nepotrvá celé týdny, naopak – bude to výrazně kratší doba. V mnoha případech se vše vyřídí maximálně v řádu dnů. Většina tuzemských bank nabízí úroky do výše deseti procent ročně, nebankovní společnosti mají úrokovou sazbu někdy o mnoho vyšší. V takových případech je nutné přistoupit ke konsolidaci co nejdříve – každý den znamená zbytečné peníze zaplacené navíc.

Další články z kategorie Dluhy a oddlužení: Konsolidace nevýhodných půjček po Vánocích, Jak se nestát problémových klientem


Vložit komentář

CAPTCHA code