Právě získali
výhodnou půjčku:

  • Petra K. PRAHA = 500 000 Kč
  • Petr S, Brno = 12 000 Kč
  • Roman K., Zlín = 56 000 Kč
  • Roman K., Zlín = 56 000 Kč
další výhodné půjčky
Poslední aktualizace: 28. 12. 2016

Auto na operativní leasing pro soukromé osoby

Abychom se dokázali lépe zorientovat v tématu, je dobré vědět, že operativní leasing je forma splácení auta a nabízejí ji už samy automobilky. Na rozdíl od leasingu klasického máte automobil stále v pronájmu, i když měsíčně splácíte. Automobil nevlastníte a dále jej má leasingová společnost, např. Volkswagen Financial Services (dříve Škofin). Jakmile Vám tato smlouva skončí, můžete uzavřít jinou a používat jiné vozidlo.

 

Velký výběr značek z celého světa

Automobilky zřejmě vyslyšely možnosti operativního leasingu automobilů jako další příležitosti k získávání zákazníků a vydali vstříc fyzickým osobám. K běžným značkám automobilů, jejichž služeb můžete využívat, patří: Škoda, Volkswagen, Seat, Audi, Hyundai, Opel, Ford, Renault, Peugeot, Citroën, Mercedes-Benz či BMW.

I když si můžete říci, proč usilovat o automobil, který nebudete vlastnit, přesto se najdou některé důvody, proč jít právě cestou operativního leasingu. Především jde o využívání (pronajímání) automobilu na určité období, nejčastěji na 24, 36, nebo 48 měsíců.

Částka, kterou splácíte, je fixní. Nepotřebujete při uzavření smlouvy žádné naspořené peníze. Do splátek se započítává rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou hodnotou automobilu, než ho vrátíte zpět leasingové společnosti. Vše ostatní je na leasingové společnosti, včetně řešení, co s vozidlem poté, co je využíváte a vracíte.

V rámci leasingových splátek se nabízí jak povinné ručení, tak havarijní pojištění. V případě havarijního pojištění záleží samozřejmě na výši Vaší spoluúčasti. Veškeré další úkony záleží na tom, s jakou společností leasing uzavřete a dobře se obeznámíte se smluvními podmínkami.

Všechno je na dohodě, možností celá řada

Smluvní úrovně operativního leasingu pro soukromé osoby jsou nastaveny na dvou – základní a kompletní. V té základní variantě obdržíte: pronájem vozu, povinné ručení, havarijní pojištění i možné připojištění autoskel, ale i silniční daň. Kompletní varianta obsahuje možnost servisních kontrol, výměnu spojenou s obutím vozu do zimních pneumatik (často včetně uskladnění), dálniční známky a asistenční služby, octnete-li se v nouzi. A dále – např. značky Peugeot, Ford a Citroën – Vám nabídnou také náhradní vůz v případě poruchy i nehody.

K těm nejčastěji využívaným společnostem, které se takto rozhodly vyjít vstříc především soukromým fyzickým osobám, nikoliv jen podnikatelům, jsou např. Škoda – společnost, která jako jedna z prvních přistoupila takto ke svým klientům. Úroveň měsíčních leasingových splátek se pohybuje od zhruba 5000 Kč do 14000 Kč. Samozřejmě přitom záleží na typu vozidla, na dieselový i benzínový pohon. Značka BMW Vám může předložit základní verzi operativního leasingu – tedy, povinné ručení i havarijní pojištění. A splátky od osmi tisíc korun výše.

Společnost Citroën se snaží oslovit také službou servisních nákladů, dálniční známkou a zimní pneumatikami. Měsíční splátky se pohybují od cca 8000 do více než 10000 Kč. Také u Audi najdete možnost počítající s kompletní verzí varianty a měsíčními splátkami kolem deset tisícovek. U značky Ford Vás může oslovit výše splátky od 6000 až ta vyšší nad 11000 Kč. Také Mercedes Vás láká svou nabídkou „Prostě jen jezdíte“. Kia předkládá tuto variantu u vozidla např. Kia Ceed Comfort Plus.

Určitou zvláštností může být značka Maserati s kompletní nabídkou služeb a nadstandardní výší měsíčních splátek. Pokud nepatříte k tzv. konzervativním uživatelům, resp. nemusíte nutně automobil vlastnit a nebojíte se inovativních řešení, je operativní leasing výzvou, na kterou můžete slyšet, protože představy o službách, které čekáte se plní, a starosti s provozem za Vás řeší smluvně vázaný partner.

Je lepší pořídit si auto na leasing, nebo si na něj rovnou půjčit?

To je téma večného boje mezi lidmi, kteří chtějí vlastnit a lidmi, kteří chtějí používat a o nic se nestarat. Tomuto tématu jsme se věnovali v článku Leasing na auto vs. půjčka. Každopádně na tuto otázku není jednoznačná odpověď, vždy musíte zvážit za jaký, účelem auto pořizujete a jakým způsobem ho budete využívat. Jedno z největších společností poskytující financování automobilů jsme podrobili nemilosrdné recenzi: Recenze: Essox půjčka na auto.


Vložit komentář

CAPTCHA code